• تلفن09193375082
  • ایمیلinfo@innobenchmark.ir
  • آدرستهران ، قیطریه ، دفتر سایت تحلیل مبتکرانه
  • ساعتهای آزاد8صبح تا 9شب
تحلیل مبتکرانه
  • تلفن09193375082
  • ایمیلinfo@innobenchmark.ir
  • آدرستهران ، قیطریه ، دفتر سایت تحلیل مبتکرانه
  • ساعتهای آزاد8صبح تا 9شب

همه چیز درباره آیفون ۱۶

هنوز زمان زیادی تا معرفی آیفون ۱۶ باقی مانده، گوشی هوشمندی که در سال ۲۰۲۴ راهی بازار می‌شود. با این حال امروز خبرهای جدیدی درباره آیفون ۱۶، مخصوصا آیفون ۱۶ پرو.

انواع گوشی اپل را می توانید از تکنولایف بخرید: قیمت آیفون

آپدیت ۵ مهر ماه ۱۴۰۲

شایعات جدید به این موضوع اشاره می‌کنند که روی گوشی آیفون ۱۶ دکمه‌ای جدید قرار گرفته است. این دکمه جدید Capture Button نام دارد و روی لبه سمت راست کمی پایین‌تر از دکمه پاور قرار می‌گیرد. گفته شده این دکمه به میزان فشار هم حساس است. هنوز کاربرد این دکمه مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد که نقش دکمه خانه روی گوشی iPhone SE را داشته باشد.

آپدیت ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲

در حالی که آیفون ۱۵ پرو مکس با دوربین پریسکوپ که می‌تواند تا ۵ برابر زوم کند، راهی بازار شد، شایعات می‌گویند که آیفون ۱۶ پرو که سال آینده راهی بازار می‌شود، با تغییراتی در قسمت دوربین همراه است. شایعات می‌گویند که دوربین پریسکوپ روی گوشی آیفون ۱۶ پرو هم قرار می‌گیرد و این دوربین در انحصار مدل پرومکس نخواهد بود.

آپدیت ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۲

شایعات جدید می‌گویند که آیفون ۱۶ پرو مکس به دوربین Super Telephoto مجهز شده است. این دوربین نقش دوربین زوم را ایفا می‌کند.

شایعات می‌گویند که دوربین Super Telephoto آیفون ۱۶ پرو مکس از فاصله کانونی ۳۰۰ میلی‌متری استفاده می‌کند. برای مقایسه بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که فاصله کانونی دوربین آیفون ۱۴ پرو مکس ۷۷ میلی‌متر است که تازه دوربین زوم هم نیست.

شایعات می‌گویند که گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس به دوربین پریسکوپ مجهز می‌شود. حالا آیفون ۱۶ پرو هم دوربین پریسکوپ دارد. و آیفون ۱۶ پرو مکس هم به دوربین پیشرفته‌تری مجهز شده است.

دوربین Super Telephoto معمولا برای عکاسی ورزشی و عکاسی از حیات وحش به کار می‌رود و حتی می‌توان عکس‌های پرتره با کیفیتی ثبت کرد. با این دوربین می‌توانید از سوژه اصلی فاصله بسیار زیادی داشته باشید و عکس با کیفیتی بگیرید.

در این شایعات گفته شده که آیفون ۱۶ پرو مکس از حسگری استفاده می‌کند که ۱۲ درصد بزرگ‌تر از حسگر آیفون ۱۴ پرو مکس است.

رندر آیفون ۱۶ اولترا را ببینید

آپدیت خرداد ماه ۱۴۰۲

در حالی که همه منتظر آیفون ۱۵ هستند، امروز تصویری از رندر آیفون ۱۶ پرو مکس منتشر شده است. گوشی هوشمندی که در پاییز ۲۰۲۴ راهی بازار می‌شود. شایعات می‌گویند که آيفون ۱۶ در سال آینده مدلی به نام آیفون ۱۶ اولترا خواهد داشت.

آیفون ۱۶ اولترا در برابر آیفون ۱۵ پرو مکس

رندری که آیفون ۱۶ اولترا منتشر شده به تفاوت‌های این گوشی با آیفون ۱۵ پرو مکس اشاره می‌کند. از جمله این تفاوت‌ها می‌توانیم به اندازه بزرگ‌تر آیفون ۱۶ اولترا اشاره کنیم.

آیفون ۱۶ اولترا از صفحه نمایش ۶٫۹ اینچی استفاده می‌کند و آیفون ۱۵ پرو مکس صفحه نمایش ۶٫۷ استفاده می‌کند.

اندازه آیفون ۱۶ اولترا در برابر آیفون ۱۵ پرو مکس

طول گوشی آیفون ۱۶ اولترا نزدیک به ۱۶۵ میلی‌متر خواهد بود و عرض آن هم ۷۷٫۲ میلی‌متر خواهد بود. گوشی آیفون ۱۵ پرو مکس هم ۱۵۹٫۸ میلی‌متر ارتفا و ۷۶٫۷ میلی‌متر عرضه دارد.

آموزش نوشتن نستعلیق روی عکس در ایفون:
نستعلیق در آیفون

صفحه نمایش بزرگ آیفون ۱۶

اپدیت اردیبهشت ماه ۱۴۰۲

خبرهای جدیدی که درباره آیفون ۱۶ منتشر شده به این موضوع اشاره می‌کنند که این گوشی احتمالا تغییرات ظاهری جذابی خواهد داشت. این تغییرات شامل دکمه خانه می‌شود و صفحه نمایش هم حاشیه‌های بسیا کمتری در مقایسه با گوشی های فعلی اپل دارد. حاشیه‌های باریک‌تر صفحه نمایش باعث شده که صفحه نمایش به صورت عمودی کشیده‌تر باشد. در حالی که آیفون‌های فعلی از صفحه نمایشی با نسبت تصویر ۱۶:۹ راهی بازار شده‌اند، آیفون ۱۶ از صفحه نمایشی با نسبت تصویر ۱۹.۵:۹ راهی بازار می‌شود.

نسبت تصویر گوشی های آیفون در طول سال‌های گذشته و آینده

آیفون ۱۶ با نسبت تصویر جدید

براساس گزارش‌های منتشر شده iPhone 16 Pro و آیفون 16 پرو مکس گوشی هایی خواهند بود که صفحه نمایش کشیده‌تری دارند. این گوشی‌ها از صفحه نمایش با نسبت تصویر ۲۰:۹ یا ۲۰.۵:۹ راهی بازار می‌شوند. این قابلیت باعث می‌شود که به جای استفاده از صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی و صفحه نمایش ۶٫۷ اینچی از صفحه نمایش 6.2X اینچی یا 6.8X اینچی استفاده کنند.

همچنین شایعه شده در آیفون 16 و حتی آیفون 17 ویژگی Dynamic Island قرار گرفته روی این گوشی‌ها با طراحی جدیدی مواجه شوند. شاید حسگر تشخیص چهره به زیر صفحه نمایش منتقل شود و تنها یک ناچ کوچک برای دوربین سلفی را روی صفحه نمایش ببینیم. این کار هم باعث می‌شود که فضای بیشتری روی صفحه نمایش در اختیار داشته باشید.


ads

تفاوت شیائومی 13 اولترا با s23 ultra را در این پست متوجه خواهید شد.


مقایسه گوشی شیائومی 13 اولترا با سامسونگ S23 ultra

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *